Haber Gebze

28 ŞUBAT KALKINMADAN VE EŞİTLİKTEN KORKANLARIN PLANLI DARBESİDİR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
28 ŞUBAT KALKINMADAN VE EŞİTLİKTEN KORKANLARIN PLANLI DARBESİDİR
278 views
28 Şubat 2023 - 10:40
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

28 ŞUBAT KALKINMADAN VE EŞİTLİKTEN KORKANLARIN PLANLI DARBESİDİR

Bize göre 28 Şubat Post modern darbesi darbeler arasında en iyi planlanmış, en zararlısı ve en utanç verici olanıdır. Çünkü bazı mihrakların iddia ettiği gibi 28 Şubat’ta sadece siyasete müdahale edilmedi. Gerçekte cuntacılar, beşli çete((TİSK. TESK, TOBB, TÜRK- İŞ, DİSK),ve dış güçler, Türkiye’de siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda meydana gelen milli ve bağımsız çizgideki olumlu gelişmelerden rahatsız oldular ve bu alanların hepsine doğrudan veya dolayı müdahale ettiler. Peki, Millî Görüş’ten ve Erbakan Hoca’dan neden bu kadar korktular?  Erbakan Hocamız milletimize aslını, şanlı geçmişini hatırlattı. Onlara güçlerini, imkânlarını, Anadolu’nun tarihi mirasını gösterdi. Emperyalist şer güçlere karşı hayır denilebileceğini, onurlu durulabileceğini gösterdi. İslam âlemine Siyonizm’in ve onun kontrolündeki Batı Medeniyetinin gerçek yüzünü gösterdi.

Erbakan Hocamız, İslami duyarlılığı olan kitlelere ve özellikle mütedeyyin İnsanlara siyasi bilinç kazandırdı ve siyasi örgütlenmeyi öğretti. Onları siyasetin merkezine taşıdı ve Batı taklitçisi sağcı partiler içerisinde yok olmaktan kurtardı. Böylece Anadolu’nun köylü, işçi, esnaf ve memur çocukları belediye başkanı seçildiler. Milletvekili, bakan, başbakan ve hatta cumhurbaşkanı olabildiler.

Erbakan Hocamız, yabancılara hayır denilebileceğini onurlu durulabileceğini gösterdi.

Erbakan Hocamız, sömürgeciliğin yeni adı olan neo liberalizm ve küreselleşmenin ipliğini pazara çıkardı ve D-8’i kurdu. İslam Birliği’nin ilk adımını attı. Bütün geri kalmış ülkelere ve İslam coğrafyasına demokrasi seçeneğini gösterdi. Baskı altında kalan Anadolu insanlarına umut oldu.

Erbakan Hoca, dolar isimli yeşil bir kâğıtla sömürüldüğümüzü, buna karşı Müslüman ülkelerin de müşterek para sistemi olarak “İslam Dinarına geçmesini tavsiye ediyordu. Bu söylemlerin dış güçleri ne kadar ürküttüğünü tahmin edebilirsiniz.

Erbakan Hocamız borçlanmanın, faizin, rant ekonomisinin sonunun olmadığını söyledi. Tüm engellemelere rağmen üretim ekonomisini savunarak ülkeyi ayağa kaldırdı. Böylece sanayicilere, tüccarlara, esnaf ve çiftçilere altın yıllarını yaşattı,

Erbakan Hocamız, milletimize denk bütçeyi, enflasyonu düşürmeyi, borçlanmamayı, faizleri düşürmeyi ve faizsiz adil bir düzen kurulabileceğini gösterdi. Havuz sistemini kurarak milletin kanını emen rantiyenin hortumlarını kesti, yıllarca dönen haram tekerlerine çomak soktu. Rantiyeden kestiğini memura, işçiye, çiftçiye, emekliye, dula, yetime verdi.

28 şubat'ta neredeydiniz?”. türkiye'nin postmodern darbesi olarak… | by 140journos | 140journos

Sonuç olarak, 28 Şubat darbesi üzerinden 25 yıl geçmiş olmasına rağmen, Türkiye hala dış borç sarmalı, dış borç faizi, bütçe açığı, dış ticaret açığı, işsizlik, yatırımsızlık ve üretimsizlik bakımından zor bir dönemecin içerisine girmiş bulunmaktadır. Eğer ki, 28 Şubat süreci yaşanmamış olsaydı Türkiye istikrar, güven ve kalkınmışlık açısından çok önemli noktalara ulaşmış olacaktı. 28 Şubat sonrası gelen hükümetler eliyle sekteye uğratılan D-8 projesi planlandığı gibi yürütülseydi, Suriye, Irak, Mısır, Libya, Yemen gibi Müslüman ülkeler bugünkü durumunda olmazlardı, ABD Yönetimi Dünyanın külhan beyiymiş cüretini gösteremezdi. 28 Şubat darbesi üzerinden 26 yıl geçmiş olmasına karşın hala 54. Hükümetin Başbakanı Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın başarılı icraatlarından sıklıkla bahsedilmesi ve Ortadoğu başta olmak üzere işaret ettiği birçok konuda haklılığının ortaya çıkması üzerinde önemle düşünülmesi ve ibret alınması gereken bir konudur.

Türkiye’nin gerilemesine yol açan 28 Şubat darbesinin bir daha yaşanmaması için bu oyunları sahneye koyan dış güçlerin zihniyetinin ve hedeflerinin milletimize çok iyi bir şekilde tanıtılması, Türkiye’mizin siyasi-ekonomik-askeri bakımdan güçlü, ‘Yeniden Büyük Türkiye’ haline getirilerek, İslam Alemi’nin lideri konumuna getirilerek, dış müdahalelerden etkilenmeyecek bir noktaya taşınması kaçınılmazdır. Bu vesileyle Ülkemizi, milletimizi ve insanlığı kurtarmak için feda dilen bir hayatın Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın Vefatının 12 yılında rahmet, hayır ve sadakatle anıyoruz. Zulümlere son vermek, Yaşanabilir bir Türkiye, Yeni Bir Dünya ve Adil bir düzen kurmak için bütün gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz.

28 Şubat'ta Türkiye ve Ordu kaybetti! Amerika-Gülen-Erdoğan kazandı" - Son Dakika Haberler

Nurettin ÖZGENÇ on Twitter: "Merakla bekliyoruz! #28Şubat Sürecinin “#TOBB, #DİSK, #TÜRK-İŞ, #TİSK, #TESK, Yargıyı ve Bürokrasiyi İşgal Çeteleri”. Darbenin 'sivil' ayağını oluşturanlar: Silahsız 'Beşli Çete' çete halktan özür dilemeyecek mi? @RTErdogan ...

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.