Haber Gebze

4 Mevsim Kocaeli XI. Ulusal Fotoğraf  Yarışması İlgi Çekiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
4 Mevsim Kocaeli XI. Ulusal Fotoğraf  Yarışması İlgi Çekiyor
154 views
03 Ağustos 2022 - 16:45
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ulusal yarışmada Mavi bayraklı plajları, 2500+km doğa turizm parkurları, kültürel zenginlikleri, geçmişten günümüze gelen tarihi, festivalleri, fuarları, zengin biyo çeşitliliğiyle dört mevsim turizm şehri olan Kocaeli’nin turizm değerlerinin belgelenmesi hedefleniyor. Yarışmanın kategorileri de tüm bu unsurları kapsayacak şekilde belirlendi. Bu yıl onuncusu gerçekleşecek olan 4 Mevsim Kocaeli XI. Ulusal Fotoğraf  Yarışması’na katılacak fotoğraf severler, Kocaeli’de Doğa ve Macera – Kocaeli’de Kültürel Zenginlik – Kocaeli’de Tarihi ve Kültürel Yapılar ve Kocaeli’de Yaban Hayat olmak üzere 4 kategoride yarışacaklar.

Geleneksel 4 Mevsim Kocaeli Fotoğraf Yarışması, bu yıl ‘Turist Gözüyle Kocaeli’ temasıyla düzenlenecek.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK), Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD) iş birliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteği ile ‘Turist Gözüyle Kocaeli’ temalı ödüllü fotoğraf yarışması düzenliyor. 11. kez düzenlenecek yarışma ile kente ait bir görsel bellek oluşturup fotoğraf sanatına katkıda bulunulması amaçlanıyor. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 13 Kasım Pazar Günü olarak belirlendi.
Ulusal yarışmada; mavi bayraklı plajları, 2500+kilometre doğa turizm parkurları, kültürel zenginlikleri, geçmişten günümüze gelen tarihi, festivalleri, fuarları, zengin biyo çeşitliliğiyle dört mevsim turizm şehri olan Kocaeli’nin turizm değerlerinin belgelenmesi hedefleniyor. Yarışmanın kategorileri de tüm bu unsurları kapsayacak şekilde belirlendi. Katılımcılar, ‘Kocaeli’de Doğa ve Manzara’, ‘Kocaeli’de Yerel ve Kültürel Yaşam’ ile ‘Kocaeli’de Tarih’ olmak üzere 3 kategoride yarışacak.

KOCAELİ’DE DOĞA VE MACERA
Kocaeli; uçsuz bucaksız güzelliklerin, mavi bayraklı plajların, karlı dağların, inci gibi yan yana dizilmiş̧ kasabaların, köylerin, yaylaların, derelerin, kısaca eşsiz güzellikte manzaraların şehri. Bu kategoride, tüm ilçeleriyle birlikte Kocaeli’nin bilinen, görülen ya da bilmediğimiz, göremediğimiz doğal güzelliklerini ve manzaralarını yansıtan fotoğraflar yarışacak.

KOCAELİ’DE KÜLTÜREL ZENGİNLİK
Kocaeli’deki kültürel zenginlikler, gelenek ve görenekler, düğünler, bir yöreye ait yemeklerin çeşitliliğini gösteren fotoğraflar yarışacak.

KOCAELİ’DE TARİHİ VE KÜLTÜREL YAPILAR
Kocaeli’nde sosyal, kültürel ya da tarihi açıdan önem taşıyan mekanları, yaşama kattıkları dinamizm ve görsel estetikleriyle yansıtan fotoğraflar yarışacak.

ÖDÜLLER SİZİ BEKLİYOR
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasında Kocaeli’nin turistik değerleri bir fotoğrafçı ve turist gözüyle yarışacak ve her kategoride birinci -10.000TL ikinci – 7.500TL üçüncü 5.000TL  büyük şehir özel ödülü 25.00 TL para ödülü kazanırken,  mansiyon ödül bedeli de 2.000’er TL olarak belirlendi.

SON BAŞVURU “13 KASIM”
Yarışmaya katılım http://4mevsim.kocaeli.bel.tr adresinden dijital ortamda ve JPEG formatında yapılacak. 0262 31810 00 (2338-2308) numaradan da bilgi edinilebilecek yarışmaya dair tüm bilgiler http://4mevsim.kocaeli.bel.tr web sayfasında yer alıyor. Son katılım tarihi 13 Kasım 2022 olan yarışmanın seçici kurulu 20.11.2022 Kasım tarihlerinde dereceye giren fotoğrafları belirleyecek. 23 Kasım 2022 sonuç bildirgesi yayınlanacak.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.