Haber Gebze

Ay Yıldızlı Al Bayrağımızla Şehrimizi Gelincik Tarlasına Dönüştürelim

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ay Yıldızlı Al Bayrağımızla Şehrimizi Gelincik Tarlasına Dönüştürelim
107 views
26 Ekim 2022 - 0:17
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ay Yıldızlı Al Bayrağımızla Şehrimizi Gelincik Tarlasına Dönüştürelim


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Valiliğimizce başlatılan her ev ve işyerine “Bayrak As” kampanyasının tanıtımı ve Bayrak dağıtım programı, Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.
İzmit Cumhuriyet Bulvarı’nda gerçekleşen programa; Vali Seddar Yavuz’un yanısıra, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Vali Seddar Yavuz burada yaptığı açıklamalarında; “Öncelikle Kurtuluş Savaşımızın eşsiz komutanı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum. 100 yıldır bu genç Cumhuriyeti muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak için azim ve gayretle çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve onun yücelmesi uğruna çalışan tüm devlet büyüklerimize, bilim insanlarımıza, her bir vatandaşımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Rahmeti Rahman’a kavuşanlara Allah’tan rahmet diliyoruz.  Hayatta olanlara da sağlık, afiyet diliyoruz.
Bayramları En İyi Temsil Eden, Milletimizin Onur ve Haysiyetini İfade Eden Ay Yıldızlı Al Bayrağımızdır
Hür ve bağımsız yaşamayı ölümden daha önemli gören bir millet olduğumuzu vurgulayan Vali Yavuz; Bayramların en önemli özelliği birlik, beraberlik ve kardeşliktir. Asil Türk milletinin tarih boyunca bağımsız devlet kurmasının ve yaşatmasının sebebi de budur. Biz hiçbir zaman işgali, uşaklığı kabul etmemiş özgürlüğüne düşkün ve hür ve bağımsız yaşamayı ölümden daha önemli gören, ölümü öldüren bir milletin evlatlarıyız. O yüzden de bayramları elbette en iyi temsil eden milletimizin onur ve haysiyetini ifade eden Ay Yıldızlı Al Bayrağımızdır. Bu nedenle Valiliğimizin koordinasyonunda, Büyükşehir Belediyemiz, Organize Sanayi Bölgelerimiz, iş dünyamız, limanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızın hepsinin katılımıyla şuan itibariyle 250 bin Türk Bayrağı temin edilmiş ve vatandaşlarımıza dağıtılmaya başlanmıştır. Bu rakam elbette önümüzdeki bayram süresince daha da artacak. İnşallah her bir evimizde iş yerlerimizde Ay Yıldızlı Al Bayrağımız asılmak suretiyle şehrimiz gelincik tarlasına dönüşecek ve ilelebet bayrağımız nazlı nazlı dalgalanacaktır. Gençlerimize ve milletimize güveniyorum. Tarihimizden aldığımız güçle geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz. Özellikle gençlerimizin, çocuklarımızın bayram sevincine iştirak edebilmeleri için Valiliğimizce bir çok etkinlik düzenlendi. Etkinliklere herkesin katılımını özellikle bekliyoruz.
Biz Dimdik Ayaktayız ve 1919’dan Daha Güçlüyüz
Son 300 yılın en güçlü Türk devleti olduğumuzu belirten Vali Yavuz; 100 yıl önce hangi tuzaklar kuruluyorsa 100 yıl sonrada, bugünde aynı tuzakların kurulmaya çalışıldığını hep beraber görüyor ve müşahede ediyoruz. Biz diyoruz ki; dün geldiniz sizi mağlup ettik, sakın gelmeyi denemeyin. Biz dimdik ayaktayız ve 1919’dan daha güçlüyüz. Biz son 300 yılın en güçlü Türk devletiyiz. O yüzden geleceğiniz varsa elbette göreceğiniz vardır. Ama akıllı olun. Türk milleti ölümü öldürür, sizleri yine toprağa gömer. Ama bu vatanı size teslim etmez. O yüzden Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle  küresel çeteye, küresel güçlere buradan haykırıyoruz. Bunun içinde meydanları dolduracağız. Sevdamız Türkiye, Ay Yıldızlı Al Bayrağımız olacak. Herkes Ay yıldızlı Al Bayrağımızı onurla, haysiyetle, şerefle dalgalandıracak.” diyen Vali Yavuz herkesin Cumhuriyet Bayramını tebrik etti.
Her ev ve işyerine “Bayrak As” kampanyası kapsamında Fethiye Caddesi ve İstiklal Caddelerinde vatandaşlar ve esnaflara Ay Yıldızlı Al Bayrağımızı dağıtan Vali Seddar Yavuz, herkesin Cumhuriyet Bayramını tebrik etti.
Programın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Seddar Yavuz yaptığı açıklamalarında; Herkesin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum. Bu sene 99. yılını idrak ediyoruz. Kurtuluş Savaşımızın eşsiz komutanı, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz. Devletimizin bugünkü gücüne kavuşmasını sağlayan tüm devlet büyüklerimize, ilim, irfan sahibi insanlarımıza, milletimizin her bir ferdine bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum.
Bayraklar Hem Bağımsızlığımızı, Hem Milletimizin Onur ve Haysiyetini Temsil Eder
Tüm Kocaelileri Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine katılmaya davet eden Vali Yavuz; Milletlerin en kıymetlisi, en değerlisi şüphesiz bayraktır. Çünkü bayraklar hem bağımsızlığımızı, hem milletimizin onur ve haysiyetini temsil eder.     O açıdan da bayramları en anlamlı kılan şey Türk Bayrağıdır. Bayramlar Türk Bayrağı ile kutlanır. Çünkü bayrak bilinci olmayan toplumlar dağılır gider. Bayrak, birlik beraberlik ve bağımsızlığımızı temsil eder. Bu açıdan da yıllardır sürdürdüğümüz ve Kocaeli’de devam ettiğimiz her bir eve ve işyerine bayrak asılması, bir gelincik tarlasına dönüştürülmesi ve geleceğimizin teminatı sevgili evlatlarımızın bayrak şuuru ve sevgisiyle büyümesini amaçlayan bir kampanya ile başladık. Bugün itibariyle 250 bin bayrağı tüm ilçelerimizde dağıtmaya başladık. Bu kampanyanın giderek daha büyük rakamlara ulaşacağından kuşkumuz yok.  Bayrağımıza bir kez daha sahiplenme duygusunu artıralım. Gelecek nesilleri bu küreselleşme, globalleşme, ülkemizin üzerinde oynanmak istenen türlü oyunları da bertaraf etmek üzere birliğimizin beraberliğimizin timsali olan bayrağımızı bir kez daha gündem edelim. Bu vesileyle başladık ve yoğun bir program uyguladık. 7’den 100’e her yaştan vatandaşlarımızı düzenlemiş olduğumuz bayram kutlamalarına katılmaya davet ediyoruz. Özellikle çocuk ve gençlerin katılmasına çok önem veriyoruz. Toplumun tün kesimlerini kapsayacak şekilde bir resepsiyon tertip ediyoruz. Bu resepsiyonda toplumun tüm kesimlerini görmek istiyoruz. Bir kez daha Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yad edelim. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere devlet büyüklerimize saygı ve hürmette kusur etmeyelim. Ecdadımızı her zaman hayırla yad edelim. Merhum Sultan Alparslan’dan, Atatürk’e ve bugünkü devletimizi yönetenlere kadar devlet büyüklerine hürmet ve saygı Türk kültürünün en önemli unsurlarından bir tanesidir. Bizi hür ve bağımsız yaşatan anlayışta budur. Bu anlayış ve devlet geleneğinden vazgeçmeyelim.” diyen Vali Yavuz basın mensuplarının Cumhuriyet Bayramını tebrik etti.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.