Haber Gebze

BATI MEDENİYETİNİN KAYNAĞINDA İNSANA DEĞER YOKTUR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BATI MEDENİYETİNİN KAYNAĞINDA İNSANA DEĞER YOKTUR
Emrullah Akbulat( habergebze82@gmail.com )
397 views
30 Ocak 2023 - 10:50
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BATI MEDENİYETİNİN KAYNAĞINDA İNSANA DEĞER YOKTUR


Emrullah Akbulat
Batı medeniyetinde merhamete rastlayamazsınız. İnsan değildir aslolan; Kültürün, değerin yaşatılmasıdır hedef. Oysa, İslâmi anlayışta insandır temel olan ve bu sebeple ” insanı yaşat ki ” denilerek başlanır her söze. Madde değildir yani öncelik manâdır. Bu bağlamda olaylara baktığımızda; Son zamanlarda sıkça gündeme gelen Kur’an ı Kerim yakma vakıalarının kimseyi şaşırtması gerektiğini anlarız.
Batı bu; Dün böyleydi bugün de değişen bişey yok Batı cephesinde. Güney Amerika kıtasına gittiklerinde İnkaların vatanlarını işgal etmekle yetinmediler, tüm medeniyetlerini yok ettiler. Kendi tarihi kayıtlarında 20 milyon İnkayı öldürdükleri yazıyor. Avusturalyada Aborjinlerin durumu daha da hazin. Parmakla sayılacak kadar bırakıldılar. Şimdilerde koruma altına aldıklarını söylüyorlar.
Afrika’daki siyahileri alıp Amerikaya götürdüler, köleleştirdiler. Asya kıtasıda nasibini aldı Batı zulmünden. Dünya’da zulümlerinin ulaşmadığı bir yer bulamazsınız. Öyle hiddetliler ki, zaman zaman birbirlerine de barbarlıklarını göstermekten çekinmiyorlar. İkinci Dünya Harbinde milyonlarca insanın ölümüne sebep oldular.
Batı menşeili hiç bir düşünce hiç bir fikir huzur veremiyor insanlığa. İzmler ikiyüzyıldır çatıştırıyor insanlığı. Hiç bir vaatleri insanlığa barış – huzur – kardeşliğe kapısını aralamıyor.
Batı Dünyasında aralıklarla Kur’an ve İslam düşmanlığı güncellenir. Biliyorlar ve eminler ki; Vahşi medeniyetlerinin tek alternatıfi İslâmdır. İslâmın kaynağı da Kur’an ı Kerimdir. Bu sebeple Kur’an a saldırıyorlar. Niye başlarını eğmiyorlar, niye itaat etmiyorlar diye de İslam – müslüman düşmanlığı yapıyorlar.
Kur’anın Türkiyenin konsolosluğu önünde yakılmasıda ayrıca düşünülmesi gereken bir durum. Batı İttifaki Siyonistlerin dahliyle Osmanlı Devletini yıktı ama ruhunun Türkiye ile yaşamaya devam ettiğini düşünüyor, biliyor. Onlara göre Anadolu halâ işgal altında. Bu tür adi propaganda usulleriyle sadece kendi gençlerine ideoloji pompalamıyorlar aynı zamanda piyonlarına, kriptolarına da tazyikte bulunmuş oluyorlar.
Ne yaparlarsa yapsınlar; Mazlum Milletleri katlederek, zulmederek, soyarak, talan ederek inşaa ettikleri medeniyetlerinin iflası yakındır. Kur’an ın, müslümanların, Türkiye’nin şahlanacağı çağa, döneme doğru süratle yol alıyoruz. Rabbimiz yardımcımızdır, o günler çok yakındır İnşaallah. Vesselam.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.