Haber Gebze

Bilikci ; Önce Ahlâk ve Maneviyat İçin Çalışıyoruz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bilikci ; Önce Ahlâk ve Maneviyat İçin Çalışıyoruz
203 views
23 Temmuz 2022 - 2:00
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeniden Refah Gebzeden  anlamlı program. Milli Siyaset Akademisi ve 19 Grup Sportif Hizmetler A.Ş’nin ortaklığında, Profesyonel futbolcu ve ülkemizde de bir dönem Sivasspor forması giyen Jacques Faty, 19 Grup Spor Direktörü Mehmet Uzun, Gebzespor Eski Takım Kaptanı Ensar Acar ve Beylikbağı Spor Kulübü Başkanı Fatih Yalsız’ın konuşmacı olarak katıldığı programda moderatörlüğü Erhan Erdoğan yaptı Gebze Kent  Meydanı’nda düzenlenen programda ‘Sporcu Ahlakı ve Sporun Gençler Üzerindeki Etkisi’ konuşuldu. Açılış Konuşmasını Yeniden Refah Gebze gençlik kolları Başkanı Cabir Bilikci Yaptı, Bilikci konuşmasında,

Bugün 22 Temmuz 2022 mübarek cuma günü çoban Mustafa paşa hz dizinin dibinde sultan Fatih’in otağ kurduğu ülkemiz ve milletimiz için önemli konumda olan Gebze’mizde çok önemli bir anı çok önemli bir programı ifaa edeceğiz.

   Öncelikle bu programın gerçekleşmesinde en büyük pay sahibi olan ilçe başkanımız Engin kılıç’a milli siyasetAkademisi genel koordinatörü Erhan Erdoğan başkanımıza programımıza davetimizi kırmayıp katılım sağlayan belediye başkanı, falan filana, basın mensuplarına, emniyet güçlerimize ve bütün genç kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

  Bugün icra edeceğimiz programımızın ismi sporcu ahlakı ve sporun gençler üzerindeki etkileri. Gerçekten de herşeyintemeli ahlaka dayanır ahlakın temeli de maneviyata ahireteinanca dayanır. Bu Ortadan kalktığı zaman hiçbir şey kalmaz.Sadece vahşet çıkar insanların birbirini parçalamasıyla sonlanır. Bu sebepten dolayı Önce ahlâk ve maneviyat…” 50 yıldır bu sözü merhum Liderimiz Prof. Dr. NECMEDDİN Erbakan Hocamızdan alıp haykırarak söyleyen Milli Görüş’ün mücahitleri olarak hassasiyetlerimizi ve duyarlılıklarımızı ortaya koyarak, her zaman olduğu gibi gereğini yapıyoruz.Ahlâk ve maneviyata saldıranların karşısında da kalkan olmaya devam edeceğiz…

   Bizler çok iyi biliyoruz ki Bir ülkenin en büyük gücü ve zenginliği tankı topu tüfeği parası değil imanlı inançlı ve ilim sahibi evlatlarıdır bu sebeple önce ahlak ve maneviyat ilkesini gerçek manada özümseyerek gençlerimizi ve yeni nesillerimizi Hidayet ve ilmi kendi bünyelerinde birleştiren nesiller olarak yetiştirmemiz gerekmektedir. Yeni nesillerimizi batı hayranı ve batı taklitçisi olmayan tarih şuuruna sahip ahlaki değerleri yüksek imanlı ve inançlı nesiller yetiştirmemiz gerekmektedir. Milli Görüş olarak 50 seneden beri bahsettiğimiz 5 in 4 ten büyük olduğu matematiksel gerçeği öğrettiğimiz gibi 4 helalın 5 haramdan daha kıymetli olduğu hakikatini de öğretmemiz gerekmektedir. Eğer bu öğretilmezse istediğiniz kadar pozitif ilimle teçhiz edin bu gençlerden faydalı nesiller çıkması mümkün değildir. Nasıl ki bir binanın temeli o binayı ayakta tutuyorsa insanı da ayakta tutan önce ahlak ve maneviyattır. Eğer bir ülkede maddi kalkınmayı ve maddi üstünlüğü manevi üstünlük aynı zamanda desteklemiyorsa maddi üstünlük artarken manevi değerlerde artış olmuyorsa bunun toplumlara huzur ve refah getirmesi elbette mümkün değildir. Dolayısıyla bir ülkeningelişmesinde kalkınmasında ilerlemesinin de yolu ahlak ve maneviyattır. Bu doğrultuda

         Gençlerimizi ahlaklı davranışlarıyla herkesi imrendiren, İslam’ı seven ve insanlara sevdirmeye çalışan birer Müslüman hâline getirmemiz gerekmektedir. Bunun için önce onların ahlak ve maneviyat bilincine erişmelerini sağlamak durumundayız. Bu bilinci verebilmek için de gençlerdeki model insan tutkusu ve onlarla özdeşleşme duygusundan yola çıkarak onların dünyalarına uygun modeller sunabilir, gençlerimizi güçlü bir iradeyle nefislerine hâkim kişilikler hâline gelmelerini sağlayacak bir manevi eğitim süreciyle destekleyebiliriz.

Bu düşünceyle gençlerimizi inancına, tarihine, kültürüne sahip çıkmaya davet ediyoruz. Hep beraber yeni bir Türkiye’nin inşası için birlik be beraberlik içinde el ele omuz omuza olmaya davet ediyoruz ve diyoruz ki;

Gelecek gençlerin omuzları üzerinde yükselecektir. Tarihiyle, inancıyla, kültürüyle yetişen gençler, Önce ahlak ve Maneviyat bilinciyle Yaşanabilir bir Türkiye Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünya kurulumunda öncü olalım.

“Sporcu ahlakı ve Sporun Gençler Üzerinde Etkileri” adlı programımıza katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.