Haber Gebze

Dünyaca Ünlü Futbolcu Jaques Faty, Türkiye’yi çok seviyorum

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dünyaca Ünlü Futbolcu Jaques Faty, Türkiye’yi çok seviyorum
310 views
23 Temmuz 2022 - 12:46
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe teşkilatı öncülüğünde Gebze Kent Meydanında Milli Siyaset Akademisi ve 19 Grup Sportif Hizmetleri A.Ş katılımı ile “Türkiye’ye gelişsin Dünya özgürleşsin” programı yapıldı.

Moderatör Erhan Erdoğan’ın sunduğu Adım At İz Bırak Efsane Ol konseptli programa profesyonel futbolcu JACQUES FATY ve 19 Grup Spor Direktörü Mehmet UZUN, Beylikbağı Spor kulübü başkanı Fatih Yalsız, Gebze Spor Eski kaptanı Ensar Acar ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’un katılımı ile ahlakı ve sporun gençler üzerindeki etkilerinin değerlendirilmesi yanı sıra “önce ahlak ve maneviyat” diyen bir sporcu genç inşası için neler yapılabileceği üzerine değerlendirilmeler bulunulmasının sporun gençler üzerindeki etkileri adlı bir sohbet gerçekleştirildi.

Açılış Konuşmasını Gebze Gençlik Kolları Başkanı Cabir Bilikci yaptı. Ardından Beylikbağı Spor Kulubu Başkanı Fatih Yalsız söz aldı Yalsız sporun sevgi hoşgörü ve dostluk üzerine kurulmasıyla sokaklardan uzak ahlakı ve saygılı gençlerin yetişmesinde en büyük etken olacaktır. Dedi Yalsız’ın ardından söz  alan Gebze spor eski takım kaptanı Ensar Acar; Atatürk’ün dediği gibi sporcunun zeki çevik ve ahlaklı olanı makbuldür. Spor gençleri kötülüklerden alıkoymalıdır.dedi

.Beylikbağ Spor Külüp Başkanı Fatih Yalsız

Dedi Programda söz alan Gebze Belediye Başkanı Zinnür Büyükgöz, Gebze’mizde sporu kültür haline getiriyor, yaygınlaştırıyor ve çeşitlendiriyoruz.

Sürdürülebilir bir yaklaşımla çocuklarımızın ve gençlerimizin rahatça spor yapabilecekleri, yeteneklerini geliştirebilecekleri kurumsal ortamlar hazırlıyoruz.

GEBZESEM, Eren Bülbül Spor Kompleksi, Gebze Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Yaz ve Kış Okulları gibi, Burada ahlakı ve erdemli gençler yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz. Dedi.

Gebze Belediye Başkanı Zinnür Büyükgöz

Belediye Başkanından sonra Söz alan Dünyaca Ünlü Futbolcu Jaques Faty, Türkiye’yi çok seviyorum. Türkiye’nin buralardaki hizmetlerine destek olmak için buraya geldim” dedi. Gebze’yi ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Faty, Burada olmaktan mutluyum. Spor faaliyetlerine destek olmak ve moral vermek için geldim diye konuştu.

Futbolun birleştirici, kaynaştırıcı bir özelliği vardır. Futbol camiasındaki tüm futbolcuların duyarlı olmasını ve tüm dünyada zor durumdaki insanlara yardım ulaştırmalarını istiyorum. Dedi

Dünyaca Ünlü Futbolcu Jaques Faty

Dedi 19 Grup Spor Direktörü Mehmet Uzun konuşmasında; Türk futboluna katkıda bulunmak istiyoruz. Dünyanın en çok futbolcu yetiştiren Paris şehirden aldığımız tecrübeyle Türkiye’den de kaliteli futbolcular çıkarmayı arzuluyoruz. Bunun yanında ahlaklı eğitimli ve saygılı sporcular ile çalışıyoruz. Ahlakı sorunu olup çok iyi sporcu olanlarla yollarımızı ayırıyoruz. Dedi.

19 Grup Spor Direktörü Mehmet Uzun

Soru cevap kısmında futbolcu JACQUES FATY’e İslamiyet’i neden seçtin sorusu soruldu, Jacques Faty İncili çok okurdum buradan başka bir kitap olduğunu öğrendim ve araştırmaya başladım ve Kuran-ı Kerim Okumaya başladım böylece İslam ile şereflendim. Soru cevap kısmında bir çok soruya cevap veren Faty Türkiye’de Sivas dışında hangi büyük takımlarda oynamak isterdin sorusuna Musa Sow’dan dolayı Fenerbahçe, Dembaba’dan dolayı Beşiktaş,Drabgodan dolayı Galatasaray da oynamak isterdim cevabını verdi. Arapçeşme Spor Kulübü kadın sporcularında İnşaallah sizin sayenize Türkiye kadınlar Dünya kupasını kaldıracak dedi. Arapçeşme spor kulübü futbolcularında ve Gebzeliler program sonunda Jacques Faty’le bol bol fotoğraf çekindi. Program sonunda katılımcılara plaket hediye edildi.

 

Haber: Batuhan Demirkan

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.