Haber Gebze

Engelsiz Dünya Hayalimiz Var!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Engelsiz Dünya Hayalimiz Var!
119 views
18 Ağustos 2022 - 11:06
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Engelsiz Dünya Hayalimiz Var!

Türkiye Beyazay Derneği Kocaeli Şubesi Başkan’ı Furkan Uğur Eşitti “Engelli engelsiz birlikte yaşıyoruz” diyerek projenin startı verdi.

Beyazay Derneği Kocaeli Şubesi Furkan Uğur Eşitt

“Engelli engelsiz birlikte yaşıyoruz”  diyerek başlatılan projede ilk olarak çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapılacak program 19-08-2022 Cuma günü Gebze belediyesi kültür merkezi Kardelen Nikâh salonuna saat 11.00’de gerçekleşecek.

Programa Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva’nın da katılacak. Programa yoğun katılım bekleniyor

Engelli vatandaşların da engelsiz vatandaşlar gibi toplumda kabul görmesi için bu proje başlattıklarını ifade eden Eşitti; “Kocaeli Büyük Şehir belediyemiz ve Kocaeli Kent konseyimizin iş birliği ile hayata geçen yerel destek hibe programına başvurduk. Projemiz uzman kuruluşların incelemesinin ardından desteklenmeye hak kazandı. Eğitimde, istihdamda, sağlıkta, özelde ve genelde birçok sorun var. Biz bu sorunları biliyoruz. Sorunların çözümlerini de biliyoruz. Çözüm önerilerimizi hayata geçirmek, engellilerin gelecekte daha az sorunla mümkünse hiçbir sorunla karşılaşmaması için ilkokul çağındaki çocuklarımızı bilinçlendirmek amacı ile başlatacağımız bu proje ile algıları değiştirmek istiyoruz.

Çocuklarımız büyüdüklerinde iş yerlerindeki, okullarındaki, mahallelerindeki engelli vatandaşları tanısınlar, duyarlı ve bilinçli olsunlar istiyoruz. Eğer bunu başarırsak sorunların birçoğu ortadan kalkacak” ifadelerine yer veren Eşitti programa destek verdiği için Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz’e teşekkür etti.

Kadın/erkek, yaşlı/genç, zengin/fakir, yönetici/yönetilen, engelli/ engelsiz engelleri birlikte aşacağız parolası ile hazırlıklarımızı sürdürüyoruz diyen Şube Başkanı Furkan Uğur Eşitti Engelsiz bir dünya hayali, iddialı, hedefi, derdi olan herkesi yanımızda görmek istiyoruz diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.