Haber Gebze

ERBAKAN VAKFI MEKKE’NİN FETHİNİ ÇOŞKUYLA KUTLADI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ERBAKAN VAKFI MEKKE’NİN FETHİNİ ÇOŞKUYLA KUTLADI
115 views
01 Ocak 2023 - 21:12
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erbakan Vakfı Çayırova teşkilatı tarafından Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Mekke’nin fethi programı coşkulu bir kalabalıkla kutlandı.

Açıklama yok.

Çoban Mustafa Paşa Camii İmam Hatibi Adem Akbaş  Hoca Açılışta Kuran-ı Kerim Okudu.

Mekke’nin fethinin 1392. Yılı nedeniyle düzenlenen etkinlik Çoban Mustafa Paşa Camii İmam Hatibi Adem Akbaş hocanın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Açıklama yok.

Açılış konuşmasıyla katılımcılara hitap eden Erbakan Vakfı Çayırova ilçe başkanı Adem Yıldız; Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (s.a.v) tarafından gerçekleştirilen bu fetih sadece bir şehrin fethini değil kalplerin, gönüllerin ve kardeşliğin fethini simgelemektedir. Millî görüşün merhum lideri Erbakan hocamızın da ifade ettiği gibi bizim davamızda kimse kendisi için yaşamaz, herkes kardeşi için yaşar; menfaati öldürmenin en kolay yolu budur diyerek Mekke’nin fethiyle aynı şiarda hareket ettiği bu davada bu salonu dolduran sizlerle insanlığın kurtuluşu için hep birlikte nice manevi fetihler yapacağımıza eminim. Bu gece bu salonu doldurarak batıldan değil haktan yana tavır aldığınız için Allah hepinizden razı olsun ifadelerini kullandı.

Açıklama yok.

Çayırova, Gebze, Darıca ve Dilovası teşkilatlarının ortak icra ettiği programda salonun tamamen dolduğu gözlemlenirken programda bazı misafirlerin programı ayakta takip ettiği görüldü. Çayırova belediye başkanı Bünyamin Çiftçi’nin de katıldığı ve misafirlere hitap ettiği programa siyasi partilerin ilçe başkanlarının yanı sıra mahalle muhtarlarının, memleket derneklerinin ve sivil toplum kuruluşlarının yoğun katılım sağladığı görüldü. Yıldız’ın açılış konuşmasından sonra dünya Kuran-ı Kerim okuma birincisi Mehmet Bilir hocanın Kur’an’ı Kerim tilavetini dinleyen misafirler daha sonra ilahi ezgi sanatçısı Murat Belet Bey’in ezgilerini dinlediler.

Açıklama yok.

Dünya Kuran Okuma Birincisi Mehmet Bilir Hoca Kuran-ı Kerim Ziyafeti sundu.

Açıklama yok.

Prof.Dr.Ebubekir Sofuoğlu

Ezgi ilahi dinletisinden sonra programa onur konuğu olarak sahneye davet edilen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, günün anlam ve önemine binaen misafirlere hitap etti. Ebubekir Sofuoğlu Konuşmasında; Neden Ezik Muhafazakâr Aydın diyoruz.

Cevabı çok açık.

Ezik Müslüman olamayacağı için.

Müslüman ezik Olmaz/olamaz!

Açıklama yok.

Müslüman vakurdur, aşağılık duygusu onda yoktur. Batıcı lumpen karşısında kendisini ezik hissetmez, kendisine güvenir ama muhatabına saygılı, merhametli, fedakâr, güler yüzlüdür.

Fakat ezik muhafazakâr aydın öyle değildir.

Ezik muhafazakâr aydın, batıcı lumpenin karşısında kendisine, dünya görüşüne, kendi yaşam tarzına güvenmez.

Lumpenden korkar, çekinir hareketlerini ona beğendirme hedefi üzerine tesis eder. Lumpenle, onun yaşantı tarzı konusunda yarışır. Onun dikkatini çekmeye çalışır.

Lumpene; sapık, intiharcı, tımarhanelik olduğuna bakmadan batıdan ne kadar çok eser/yazar okuduğunu bir şekilde duyurmaya çalışır…

Yılbaşı’nın, bizimle ve haddizatında Hz İsa AS ile de hiçbir alakası yoktur.

Yılbaşı, Ocak(January) ayına da ismi verilen Hristiyanlık öncesi putperest Roma’nın tanrısı olan Janusa aittir.

 

Değerli Mümin kardeşlerim; bugünü kutluyorsanız putperest bir ritüeli icra ediyorsunuz.

 

Putperest Roma, Hristiyanlığı 316 yıl sonra ancak bozduktan sonra kabul etti. Bu yüzden bugün kiliselerde Hristiyanlara İsa AS diye, Ocak(January) ayına da adı verilen Roma tanrısı JANUS’u kutlatırlar

Misyoner İlahiyatçılar da aynı mantıkla peyder pey İslam’ı bozmaya çalışıyorlar.

Bir Müslüman böyle olmaz/olamaz.

Müslümanın ölçüsü, Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim ve Efendimiz Aleyhisselam’ın hadisleridir.

Konuşmamın sonunda sizlerden rica ediyorum okuyun okutun 4000 adetlik  sünnetler ve adaplar kitabını hem kendiniz hem de çocuklarınız mutlaka okuyun bu okuduklarınızı yaşantınıza yansıtarak iyi bir Müslüman olma yolunda adım atmış olursunuz. Dedi program sonunda Ebubekir Sofuoğlu Hocaya Plaket taktım edildi.

Açıklama yok.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.