Haber Gebze

Gebze Milli Eğitim’den Kaymakam Mustafa Güler’e Veda Yemeği

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gebze Milli Eğitim’den Kaymakam Mustafa Güler’e Veda Yemeği
115 views
24 Ağustos 2022 - 12:54
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gebze Milli Eğitim’den Kaymakam Mustafa Güler’e Veda Yemeği
Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tayini çıkan Kaymakam Mustafa Güler onuruna veda yemeği düzenledi.
Öğretmen Evinde düzenlenen veda yemeğine; Kaymakam Mustafa Güler, İlçe Millî Eğitim Müdürü Şener Doğan, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldılar. Kaymakam Mustafa Güler veda yemeğinde yaptığı konuşmasında;
“Kıymetli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, değerli şube müdürlerimiz ve okul müdürlerimiz hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle böyle bir akşamı benim için hazırladığınız ve düzenlediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Afiyet olsun.
Hangi görevde olursanız olun bir başlangıcı ve sonu var. Önemli olan bu çalıştığınız süre içerisinde neler yapıp neler yapamadığınız. İdareci olarak meslekte 37 yılımı doldurdum. 3 yıl Kaymakam adaylığının ardından geri kalan 34 yıl fiilen 7 yerde Kaymakamlık 2 yerde Vali yardımcılığı yaptım. Mesleğimi çok seviyorum. Gittiğim her yerde birçok eser bırakmayı kendime görev addettim. Gördüğüm her eksik beni rahatsız etmiştir. O eksik tamamlanıncaya kadar takip etmek, gücümüzün yettiği kadarıyla onu tamamlamak gayreti içerisinde oldum.
Kaymakam olarak güvenlik konusu benim için çok önemlidir, her zaman önceliğimizdir. Bir ilçede emniyet asayiş olmadan ne eğitim ne ticaret ne de sosyal hayat olur. Hiçbir şey olmaz. Onun ötesinde birinci konumuz, olmazsa olmazımız eğitim. Eğer bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracaksak, bu ülkeyi ebed müddet yapacaksak bizim eğitime çok önem vermemiz lazım.
Mesela mesleki eğitim konusunda hala olmamız gereken yerde değiliz. Her türlü mesleki başarıyı yakalayacak çocuklarımız var ama çocuklar lise mezunu olunca bir memur gibi masa başı iş düşünüyor. Hiç kimse ben bu iş yerine ne katacağım ne katkı sağlayacağım diye düşünmüyor herkes alacak hesabı içerisinde. Dolayısıyla çocuklarımız maalesef heder oluyor. Onları geleceğe donanımlı şekilde taşıyamıyoruz bunun vebali hepimizde. Bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde sadece son sene staj var. Son sene zaten üniversiteye hazırlanmaya çalışıyorlar yeterli staj yapmadan gerekli eğitimi almadan liseyi bitiriyorlar. Nasıl İmam Hatipler ortaokuldan başlıyorsa ben meslek liselerinin de ortaokuldan başlaması taraftarıyım. Çocuklarımızı önce iyi eğitmemiz, bilgiyle donatmamız lazım ikincisi iyi insan olması için onlara iyi örnek olmamız lazım. Çocuklardan bazen şikayet ediyoruz ama belki de bizler iyi örnek olamadığımız içindir.
Çocukları dışarıda etkileyen birçok faktör var. Çocukların yanlış istikamette kişilikleri gelişiyor. Kolay para kazanmak, zengin olmak, kendini beğenmemek gibi durumlar ortaya çıkıyor. Mesela şu an kimse kendini beğenmiyor. Kendisini değiştirmeye çalışıyor. Çocuklarımız da özgüven eksikliği var. Eğer bu eğitim meselesini çözemezsek çok sıkıntı çekeceğiz. Dolayısıyla öncelikle anne babalara daha sonra sizlere hatta Kaymakam olarak bizlere de çok görev düşüyor.
Ben okul müdürlerini çok önemsiyorum. Tıpkı bir ordunun komutanı gibi onlar okula girdiğimiz zaman müdürün etkisini görebilirsiniz. Okulun fiziki durumundan ve çocukların davranışlarından, eğitim kalitesinin yüksek olmasından belli oluyor. Okul müdürlerimiz çalışkan, çok değerli arkadaşlarımız. Geleceğe iyi insanlar yetiştirmek zorundayız. Sizler bu evlatlarımızı, çocuklarımızı inşallah geleceğe en iyi şekilde hazırlayacaksınız, bundan eminim.
Böyle bir veda yemeğine katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Nasip olursa hafta sonunda buradan ayrılmayı planlıyorum. Tekirdağ Merkez ilçesine gideceğim. Oraya yolunuz düşerse her zaman kapım açık beklerim. Gittiğim yerde de sağlığım sıhhatim el verdiği sürece 3 yıl daha çalışıp 40 yıl hizmet süremi tamamlarım inşallah. Önemli olan insan arkaya dönüp baktığında yüzüne kızartacak, canını sıkacak bir şey olmaması hoş bir seda bırakması.
Kıymetli Müdürlerimiz, okulları öğretmenlerimizin ikinci evi gibi yapın. Mutlu yerlerde çalışırlarsa verimde artar. Biz maalesef teşekkürü esirgiyoruz. Teşekkür etmekten, gülümsemekten asla kaçınmayın. Dini açıdan da bakarsanız Peygamber Efendimiz “Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş sayılmazsınız” ve  “Ben size yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir şeyi haber vereyim mi? Aranızda selâmı yayınız.” buyurmuştur.
Bu akşam beni yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte olduğum için çok mutlu oldum. Allah’a emanet olun. Başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. İnşallah evlatlarımıza çocuklarımıza en güzel şekilde faydamız olur” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan günün anısına Kaymakam Güler’e hediye takdim ederek Gebze Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmalarına verdiği destek ve çalışanlarına verdiği değer den dolayı teşekkür etti. Veda yemeği hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile sona erdi.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.