Haber Gebze

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler;Şuna eminim ki devletten sonra deprem bölgesine giden ilk STK biziz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler;Şuna eminim ki devletten sonra deprem bölgesine giden ilk STK biziz.
58 views
02 Mart 2023 - 10:55
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gebze Ticaret Odası (GTO) şubat ayı meclis toplantısında konuşan oda başkanı Nail Çiler, eski askeri alınan 440 dönümlük alanının acil toplanma merkezi olarak değerlendirmesini istedi, deprem bölgesine 110 tır yardım ve oda vakfı tarafından 2 milyon 83 bin TL yardım toplandığını söyledi.
GTO meclis salonundaki toplantı depremde yitirilen vatandaşlar için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan GTO Başkanı Nail Çiler 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depremle ilgili odanın çalışmalarını açıklayıp değerlendirmelerde bulundu.

110 TIR GÖNDERDİK

Deprem felaketinin büyük bir yıkım olduğunu ve yaşanan acıların en derin şekilde hissettiklerini söyleyen Başkan Çiler özetle şunları ifade etti:

“Depremin olduğu 6 Şubat’ta sabahı 9.30’da yönetim olarak acil toplantı yaptık ve gerekli koordinasyonu sağlamak için çalışmalara başladık. Şuna eminim ki devletten sonra deprem bölgesine giden ilk STK biziz.

İlk etapta mobil aş evimiz ile mobil fırınımızı bölgeye sevk ettik. Daha sonra depremzedeler için gıda, su, battaniye, çadır, jeneratör, sağlık malzemeleri, palet gibi acil ihtiyaç maddelerini tırlarla yola çıkardık. Bugüne kadar deprem bölgesine toplam 110 tır gönderdik.

Mobil aşevimiz Ramazan ayında da yine bölgede depremzedelere yemek dağıtımını sürdürecek.”

2 MİLYON 83 BİN TOPLANDI

Gebze Ticaret Odası Vakfı tarafından başlatılan yardım kampanyasına oda üyelerinin 2 milyon 83 bin TL bağışta bulunduğunu ifade eden Nail Çiler, “Böylesine büyük bir miktarda yardım yapıldı. Herkese çok teşekkür ediyorum. Bu paranın tek kuruşuna dokunmadan depremzedelere ve deprem bölgesi için kullanacağız. Böyle zor zamanlarda birlik ve bütünlük içinde yaraları sarmak için bir arada olmamız çok önemlidir ”dedi.

ODA BİNASININ RÖNTGENİ ÇEKİLECEK

GTO binasının depreme karşı sağlamlığı için röntgeninin çekileceğini de söyleyen Başkan Nail Çiler, “Depremlerden ders çıkarmamız gerekiyor. Bu anlamda oda binamızın röntgenini çektirerek durumunun ne olduğunu ortay çıkaracağız. Eğer küçükte olsa riskli bir durum olursa hemen yıkıp yerine daha sağlam ve güçlü bir bina yapacağız. Yeni bina yapılana kadar geçici olarak başka bir yerde faaliyetlerimize devam edeceğiz ”diye konuştu.

ASKERİ KIŞLA TOPLANMA ALANI OLSUN

Toplanma alanlarının önemine de değinen GTO Başkanı Nail Çiler, millet bahçesi olarak değerlendirilen askeri kışlanın 440 dönümlük alanında deprem gibi afetlerde toplanma alanı olması gerektiğini ifade etti.

Çiler, “440 dönüm alan toplanma merkezi için çok ideal yerdir. Umarım Gebze Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ve yetkililer bu konuda gerekli adımları atar. Burada  gerekli lojistik, gıda, su tedariki gibi üstler kurulabilir “dedi.

Kaynak: Kocaeli Kent Gazetesi

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.