Haber Gebze

GÖKHAN ORHAN;GEBZE İL OLMALI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GÖKHAN ORHAN;GEBZE İL OLMALI
74 views
25 Kasım 2022 - 11:07
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan’dan açıklama

GEBZE İL OLMALI

CHP Gebze İlçe Başkanı GÖK Gebze’nin il olması gerektiğini söyledi. Orhan yazılı olarak yaptığı açıklamada Gebze’nin mutlaka il olması gerektiğini savundu. Orhan önümüzdeki aydan itibaren 2023 seçimleri sürecine girileceğini bu durumun da Gebze’nin il olması açısından önemli bir gelişme olduğu görüşünü savundu. Orhan Gebze’nin il olmasıyla ilgili olarak düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Birkaç ay sonra ülke olarak belki de tarihin en dönüm noktalarından olabilecek bir seçim sürecine gireceğiz. İktidar partisi, muhalefet partileri tabiki ülkeyi yönetmeye talip olarak çeşitli projelerinin, vaatlerini kamuoyu ile paylaşıyorlar zaman zaman. Özellikle iktidar partisi oyları günden güne eriyorken toplumun çeşitli kesimlerinin sorunlarını çözeceğim diyor. Yapacaklarını anlatıyor. Tabi bu zamana kadar neden bu sorunları çözmemesi de ayrı muamma. Bir de il statüsüne geçecek ilçeler var tabi. Bugün bir kamuoyu araştırması yapsanız büyükşehirli il statüsüne sahip tek ilçenin Gebze olduğunu öğrenirsiniz. Adı geçen bütün ilçeler birbirinden kıymetli coğrafyalar. Her birinin kendine özgü doğası, kültürel, sanatsal mirası var. Ancak neden ısrarla hem yerel iktidarın hem hükümetin bırakın Gebze’nin il olmasını hiç o sınırdan bile geçmiyorlar. İşçi, sanayi kenti, üniversitesi var, eğitim araştırması var, kendini yönetebilecek güçlü bir yapısı var, tarihi ve kültürel büyük bir mirası var. E neyi bekliyorsunuz artık? Bu kente daha ne kadar ihanet edeceksiniz? Hep görmezden geldiğiniz, üvey evlat muamelesi yaptığınız Gebze’yi daha ne kadar aşağı çekeceksiniz? İl yapmayı planladığınız ilçelerden biri Gebze’nin sadece dört mahallesine tekabül ediyor. Ve Gebze sadece kendi başına 40 mahalle. Ama rakamsal değerler sizin için birşey ifade etmiyor çünkü sizin için önemli olan Gebze’nin, Gebzeli hemşehrilerimizin geleceği değil iktidar partisinin geleceği.  Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Gebze’nin büyükşehir statüsünde il olması için mücadele edecek herkese tüm gücümüzle omuz vermeye hazırız. Tüm siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar, odalar bu konuda olumlu bir adım, çaba neredeyse ilk biz yanlarında olacağımıza söz veriyorum.  82 Gebze’nin olacak ! Gebze İl Olmalı”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.