Haber Gebze

İMAMIN  DEPREM  BÖLGESİNDE  NE İŞİ VAR  DİYENLERİ  TANIYORUZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İMAMIN  DEPREM  BÖLGESİNDE  NE İŞİ VAR  DİYENLERİ  TANIYORUZ
Emrullah Akbulat( habergebze82@gmail.com )
515 views
23 Şubat 2023 - 17:42
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İMAMIN  DEPREM  BÖLGESİNDE  NE İŞİ VAR  DİYENLERİ  TANIYORUZ

Emrullah Akbulat

Asrın felaketini yaşadığımız şu acılı günlerimizde; Ülkeyi yönetmeye talip bazı liderlerin ” Deprem bölgesine  niye İmam gönderiyorsunuz ” demeleri, kendi adlarına talihsizliktir. ” Bu kadar mı yaşanılan afattan habersizsiniz ” dedirten bu ifadelere gene de kızmadan, birazda acıyarak cevap vermeye çalışalım.

Arkadaş bu depremin şiddeti 7.7 idi. Yıkıcı, yani, tahribat etkisi 11 – 12 şiddetinde. Yerli yabancı bütün deprem bilimcileri bu rakamlarda hemfikir. Depremin açtığı hasar aniydi, bir anda binlerce insanımız göçükler altında kaldı. AFAD, Belediye itfaiyeleri, Madenciler, hatta, bazı STK lar kurtarma faaliyetine giriştiler. Görüldü ki, bu deprem bugüne kadar yaşanılanlardan farklıydı, şiddeti, neticeleri üzüntü vericiydi.

Devlet 4 cü derece yardım çağrısında bulundu. Çok sayıda ölü, yaralı vardı. Yardıma koşanlar arasında Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) da vardı. Öyle ya ölenleri defnetmek, cenaze namazlarını kılmak gerekiyordu. Hatta, enkaz kaldırma gayretlerinde katılmak gerekiyordu. Olması gerekende buydu.  İyi zamanda kötü zamanda İmamlarımızın yanımızda olması gerekiyordu. Öyle de oldu.

Tabi, bizler böyle düşünüyoruz ama bizler gibi düşünmeyenlerde var. ” İmamın deprem bölgesinde ne işi var ” diyen, yaşananlardan bihaber bu aklı evveller, ölenleri saymıyorlar, sadece kurtulanları dikkate alıyor olacaklar ki ” niye psikolog yok ” diyorlar. Kardeşim bir sorsana. Bu kadar mı basiretsiz, gelişmelerden habersizsiniz. O alanda psikologta var, imam da var, kurtarma ekipleri de var. Sizi tanıyoruz. Her fırsatta bu Milletin maddi – manevi değerlerine saldırmaktan bir türlü vaz geçmiyorsunuz Bari bu acılı ortamda insaflı olun, madem ki bir hayrınız olmuyor, bari yalan dilinizi tutun.

Bu toplumun tamamı kardeştir. Dini, mezhebi, meşrebi, etnik yapısı vb ne olursa olsun bizler kardeşiz. Ortak tarihimiz, asırların birikimi beraber yaşama kültürümüz var. Bunu bozmak, ayrıştırmak veya çatıştırmaksa maksadınız. Yapmayın. Hepimiz kardeşiz. Bu kıymetli hasletlerimize dokunmayın.

Yahu, her seçim geldiğinde Yasin i Şerifler okuyorsunuz. Hızınızı alamayıp  ” her gün Cuma namazı kılıyorum ” diyenlerinizde oluyor. Başörtülü konu mankenlerinizle ” başörtülüler  canımızdır ” diye pozlarda veriyorsunuz. Bakın, bugün seçim yok ama yarın seçim var. Biz sizi tanıyoruz. Rahmetli Erbakan Hocamıza yalan – dolan – binbir iftira attığınız günleri unutmadık. Bırakın bu olmaz tutumları. Saygı gösterin…

Hülasa edecek olursak; Rabbimiz bir daha böyle acılar yaşatmasın. İnşaallah yaralarımızı saracağız. Geleceğe dersimizi almış olarak hep beraber yürüyelim. Kardeşliklerimiz artsın. Bu ülke hepimizin. Ezan da hepimizin. Sahip çıkalım. Allah’a emanetsiniz diyorum. Vesselam…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.