Haber Gebze

İnsanlarımızın; İmanı da Dostluğu da Sağlamdır, Bozamazsınız

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İnsanlarımızın; İmanı da Dostluğu da Sağlamdır, Bozamazsınız
Emrullah Akbulat( habergebze82@gmail.com )
111 views
08 Aralık 2022 - 13:38
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İnsanlarımızın; İmanı da Dostluğu da Sağlamdır, Bozamazsınız

Emrullah Akbulat

 

Son zamanlarda ” menfaat yoksa dostlukta yok ” diyenler  çoğaldı. Tabi, bu çok üzücü ve karamsar düşünce. Yahu, illa iyi insan var, dostta var, arkadaşta. Muhakkak ki çevremizde o kadar çok kötü örnekler var ki; Onların bizleri korkuttuğunu, savunma, yanlızlığa çekilme, güven duymama gibi vb durumlara yönlendirdiğini kabul edelim.

Peygamberimiz Hz Muhammed(sav) ” Kişi dostunun dini üzeredir. Öyleyse herbiriniz kiminle dostluk kuracağına dikkat etsin. Ebu Davud, Edeb 19, (4833), Tirmizi, Zühd 45, (2379) ” buyurmuşlardır.

Efendim; ” herkes kötü. Babana bile güvenme. Kalleş arıyorsan kardeşin yok mu, dost dediğin hançerler ” gibi ifadelerle bu toplumun birbirine olan güveni sarsıldı. Yanlış eğitim,; Din – mukaddesattan sıyrılmış materlalist laik eğitim 100 sene sonra ülkemizi, insanlarımızı bu noktaya getirdi. Yayın organları, sinemalar vb dostluğu engelleyen, güveni zedeleyen mevzularla çeşitlendirildi. Toplum olarak birbirimize güvenemez noktaya getirildik.

Bu toplum özü itibariyle müslüman bir toplumdur. Onlarca yıldır dayatılan Batılılaştırma, kültürünü, hatta, inancını değiştirme çabalarına inat; Kimlik, kültürünü muhafaza etmektedir. Demek ki, kültürümüz – inancımız sağlam. Öyle, küçük dayatmalarla, dejenere etme gayretlerle yıkılmayacaktır. Bu toplumun hamuru, imanla, güvenle, samimiyetle yoğrulmuştur. Aslen toplumun birbiriyle muhabbeti, dostluğu sağlamdır. Yaşadığımız bu dumanlı, fırtınalı olumsuz dönem bizleri birbirimize daha çok yaklaştıracak, kardeşlikler, dostluklar asla yok olmayacaktır. Unutmayalım ki bu coğrafya “Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için. Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim.” diyen Yunusların emekleri, alın terleri, hatta, kanlarıyle yoğrulmuştur.

Bakmayın siz ” menfaat yoksa dostluk yok ” diyenlere. Bizler dostlarımızdan menfaat değil muhabbet bekleriz. Selam verişini büyük ikram kabul ederiz. Biz dostlarımızı, arkadaşlarımızı sevinçli günlerimizde yanımızda, acılı günlerimizde tabutumuza omuz verirken görürüz. O siyonistlerin ” evladim babana bile güvenme ” sözleri  bilem ki aklımızı karıştırmak için söylenen bet sözlerdendir.

Madem ki her şeyimizi bozdular. Sosyal yapımız, anlayışlarımız, geleneklerimiz yara aldı. Öyleyse her konuda şüpheci değil ama temkinli olacağız. Her mevzuda olduğu gibi; dost – arkadaş seçiminde de dikkatli olacağız,  doğru seçim yapmaya çalışacağız.

Netice olarak; Tüm olumsuzluk dayatmalarına inat,  iyi olma gayretinden asla taviz vermeyeceğiz ” diyenlerden olmamız temennilerimizle makalemize noktamızı koyalım. Vesselam…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.