Haber Gebze

Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit’in 10 Kasım Anma Mesajı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit’in 10 Kasım Anma Mesajı
81 views
10 Kasım 2022 - 10:33
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit’in 10 Kasım Atatürk’ün Ölümünün 84. Yılı Anma Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı ve milli mücadelemizin önderi, ulu önder, eşsiz lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin 84.  yıldönümünde O’nu bir kez daha özlemle ve rahmetle anıyoruz.
Milletimizin yetiştirdiği nadide değerlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü gerek tarih sahnesinde gerekse de toplum vicdanında değerli kılan onun milletine olan inancıdır. O, bu inanç doğrultusunda milletiyle beraber yedi düvele karşı durmuş ve tarihte eşine az rastlanır kahramanlıklarla dolu bir savaşın eşsiz lideri olmuştur. Askeri dehası ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gerek askeri alanda, gerekse yönetim alanında yaptıklarıyla tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir önderdir.
10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar sahip olunan değerlerin kıymetinin bilindiği, eşsiz bir eser olan Cumhuriyetin erdemlerini hayatımızda etkin kılmamız gerektiğini hatırlatan bir gündür. Türk ve dünya tarihinde derin izler bırakan Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışı da milletimiz için büyük bir kayıp olmuştur. Aziz Milletimiz hiçbir zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ilkelerini, aziz hatırasını unutmamıştır ve onunla omuz omuza mücadele eden silah arkadaşları ile istiklal savaşımızın kahraman şehit ve gazilerini de unutmayacaktır, sonsuza kadar Türk Milleti’nin gönlünde yaşayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle 10 Kasım 1938 günü ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, canlarını ülkemiz için feda eden tüm kahramanlarımızı bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.
Ruhu şad olsun!
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.