Haber Gebze

Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit’in 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit’in 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı
96 views
19 Ekim 2022 - 9:06
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit’in 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı ;

Muhtarlık müessesi;  Sosyal ve toplumsal  hayatımızın  geçmişten bugüne gelen  önemli yapı taşlarından biri olup en küçük Mahalli idare  birimi ve yerinden yönetim anlayışının temelidir.
Muhtarlarımız; bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler.
Vatandaşlarımız tarafından seçilen muhtarlarımız, görev yaptıkları köylerdeki ve mahallelerdeki sorunların çözümü, vatandaşlarımızın talep ve beklentilerinin yerine getirilmesi yolunda önemli birer hizmet noktasıdır. Köylerde, mahallelerde gören gözümüz, duyan kulağımız, elimiz ve ayağımızdır. Devletimizin hizmet ve projelerinin yürütülmesinde son halkayı temsil etmesinin yanında, aynı zamanda vatandaşlarımızla doğrudan muhatap olmaları dolayısıyla onların seslerinin duyurulması açısından da ilk halkayı yine muhtarlarımız oluşturmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle muhtarlarımıza yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ebediyete intikal etmiş muhtarlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, tüm muhtarlarımızın ’nü kutluyor, hayırlı ve başarılı görevler diliyorum.
 Mehmet Ali Özyiğit
Gebze Kaymakamı
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.