Haber Gebze

Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit’in İlköğretim Haftası Mesajı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit’in İlköğretim Haftası Mesajı
87 views
12 Eylül 2022 - 9:39
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gebze Kaymakamı  Mehmet Ali Özyiğit’in İlköğretim Haftası Mesajı

Çocuklarımızın gönüllerini bilgi ve erdemle yeşertecek yeni eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada; aydınlık yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerimizin, büyük bir fedakârlık ve azimle hizmet veren öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılı heyecanını yürekten paylaşıyorum.
Biliyoruz ki; milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak ve müreffeh milletler arasında yer almasını sağlamak için birinci şart eğitimdir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimdir ki bir milleti, ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.” sözleri, eğitimin önemini açıkça ifade etmektedir.
Değerli Öğretmenlerimiz;
Yeni nesil sizlerin elinde şekillenecek, geleceğimizin teminatı gençlerimiz sizlerin eseri olacaktır. Bu münasebetle çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilimsel ve teknolojik donanımların yanında milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerle bezenmiş, özgüveni tam, hedefini bilen şahsiyetler olarak yetiştireceğinizden hiç şüphem yok. Bu meşakkatli fakat kutsal görevinizde sizlere başarılar diliyorum.
Değerli Anne ve Babalarımız;
“Eğitim ailede başlar” sözünün ruhuna uygun olarak çocuklarımıza iyi bir model olmalı, öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle sürekli diyalog halinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamalı, onların takipçisi olmalısınız. Çünkü çocuklarınızın ilk öğretmenleri ve onları en iyi tanıyanlar sizlersiniz.
Umudumuz, Geleceğimiz, Sevgili Öğrencilerimiz;
Bizler üzerimize düşenleri yerine getirirken sizlerin de eğitim-öğretim hayatınızın tüm basamaklarında önemli başarılara imza atacağınıza yürekten inanıyorum. Sizler, ülkemizin ve milletimizin istiklal ve istikbalinin yegâne teminatısınız. Eğitim hayatınızda ayrı ayrı her birinize üstün başarılar diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ülkemize ve ilçemize hayırlı olması temennisiyle İlköğretim Haftası’nı kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına başarılı bir yıl diliyorum.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.