Haber Gebze

Kaymakam Özyiğit ;Bizlerin Ana Gayesi Sizlerin Mutluluğu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kaymakam Özyiğit ;Bizlerin Ana Gayesi Sizlerin Mutluluğu
119 views
07 Kasım 2022 - 17:57
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Her hafta pazartesi günü farklı bir okulda düzenlenen bayrak törenine ve ardından okul ziyaretlerine devam eden Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit bu haftaki ziyaretlerini Kanuni Sosyal Bilimler Lisesi ve Mustafa Üstündağ Ortaokuluna gerçekleşti.
Bayrak Törenine Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit, Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan katılım sağladı.
Öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada ‘İyi dersler ve başarılar’ dileğinde bulunan Kaymakam Özyiğit, Ülkemizde maddeye başlama yaşlarının gittikçe düşmekte olduğunu özellikle gençleri çocukları cezbedecek şekilde, ebatlarda yöntemlerle çocuklarımızın akıllarını çelmek için bir sektör oluşturup para kazanmak için çok gayret eden insanlar, şebekeler ve kişiler olduğunu belirterek;  “Mahallemizde, arkadaş çevremizde, okulumuzda uyuşturucu, alkol, sigara gibi bu kötülüğe bulaşmış olanlar var ise sizin gelecekteki hayatınızı da tehdit ediyor. O halde ne yapacağız etrafımızdaki arkadaşlarımıza sahip çıkacağız. Eğer böyle yaparsak günlük hayatta daha yaşanabilir bir çevre, daha yaşanabilir bir ülke elde ederiz. Aksi halde akşam karanlıkta dışarıda kalan kardeşimizin başına ne geldiği derdiyle yaşarız. Size çok güveniyoruz sizler çok düzgün çocuklarsınız kendiniz gibi sevdiklerinizi de koruyun. Tüm dünyanın çalışma yöntemi budur başkasına havale ederek sonuç alamayız, kim uğraşırsa uğraşsın diyemeyiz.
Bunlardan çocuklarımızın ruh ve beden sağlığının korunması, nihayetinde aile ve toplum sağlığının korunması hepimizin en önemli görevlerinden birisidir. Yaşanabilir bir şehir ve çevre edinmek için gayret içinde olacağınızdan zerre kadar tereddüttüm yok.
Öğretmenlerinizin de, anne ve babalarınızın da, bizlerin de ana gayesi sizlerin mutluluğu. Öğretmenlerinize ve sizlere iyi bir hafta, iyi bir eğitim diliyorum” dedi.
Bayrak töreninin ardından Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit, öğretmenler ile kısa bir değerlendirme toplantısı yaparak öğrencilerin durumu, okulun ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgi aldı.
Akabinde Mustafa Üstündağ Ortaokuluna geçen Kaymakam Özyiğit, burada okulu gezerek öğretmenler ile kısa bir değerlendirme toplantısı yapıp öğrencilerin durumu, okulun ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgi aldı.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.