Haber Gebze

KAYMAKAM ÖZYİĞİT OKULLARIN DURUMLARINI BİZZAT GÖRMEK İSTİYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KAYMAKAM ÖZYİĞİT OKULLARIN DURUMLARINI BİZZAT GÖRMEK İSTİYOR
99 views
21 Kasım 2022 - 16:51
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit hem gençlerimizle buluşmaya hem de okullarımızın durumlarını bizzat görmek için okul ziyaretlerine devam etti.

Bu haftaki Okul ziyaretlerinin ilkini Özel Adem Ceylan Final Teknik Kolejine gerçekleştiren Kaymakam Özyiğit öğrencilerimizle bir araya geldi. Okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Kaymakam Özyiğit, atölyeleri tek tek gezerek, üretim süreçleri hakkında öğrencilerimizle sohbet etti.
Bayrak Törenine Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit, Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, İş insanı Adem Ceylan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ve Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji Genel Müdürü Oğuzhan Ceylan katılım sağladı.

Öğrencilere ‘İyi dersler ve başarılar’ dileğinde bulunan Kaymakam Özyiğit, Ülkelerin ihtiyaçlarına göre okulların belirlendiğini belirterek “Meslek liselerinin diğer dengi liselerden farkı, öğrencileri mesleki becerileri üzerine geliştirerek işletmelerin teknik ve kalifiye eleman desteğini sağlamaktır. Bizim zamanımızda ihtiyaca binaen seçilerek Endüstri Meslek Liselerine sınavla giriliyordu. Şu anda meslek lisesi mezunlarına ihtiyaç çok fazla bir şekilde arttı. Artan bu ihtiyacı karşılamak için muhtemelen bu okullar öğrencilerini sınavlarla almaya başlayacaktır. Çünkü bu okullarımız mesleki eğitim ve vasıflı eleman yetiştirmede en büyük rolü oynamaktadır. Bizler meslek eğitimini önemsiyoruz. Sizler bizim ve ülkemizin geleceğisiniz.  Daha çok öğrencimiz meslek eğitiminde yer alsın istiyoruz. Çünkü ülkeye katma değer sağlayacak olan sizlersiniz. Mutlaka diğer liselere de ihtiyacımız olacak ama daha küçük yaşlarda öğrenilecek mesleklerin olması gerektiğine inanıyoruz.

Kendisinin de meslek lisesi mezunu olduğunu dile getiren Kaymakam Özyiğit “Burası gerçekten çok yüksek nitelikli bir okul. Sizler çok şanslısınız şu an ara eleman yetiştiren değil ana eleman yetiştiren bir okuldasınız ve sanayinin kalbindesiniz yani bu okulun çok vasıfları ve imkânları var” dedi.
Öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı’nı okuyan Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit ve beraberindeki heyet, öğretmenler ile kısa bir değerlendirme toplantısı yaparak öğrencilerin durumu, okulun ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgi aldı. Daha sonra sınıf ve atölyeleri  gezerek öğrencilere tavsiye ve nasihatlerde bulundular.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.