Haber Gebze

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
71 views
14 Temmuz 2022 - 13:31
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yavuz, mesajında, aziz Türk milletinin, 15 Temmuz gecesi hem içeriden hem de dışarıdan destek bulan asker görünümündeki hainlerin, istiklal ve istikballerine kasteden kalkışması karşısında, şanlı tarihe bir sayfa daha ekleyerek “Söz konusu vatansa gerisi teferruat” sözünü tüm dünyaya bir kez daha haykırdığını vurguladı.

Türk milletinin, iradesini tarih boyunca hiçbir zorbaya teslim etmediğine dikkati çeken Yavuz, kendi şer emellerine boyun eğdirmeyi planlayan zalimlerin, demokrasi ve özgürlüğüne sahip çıkmak için korkusuzca meydanlara çıkan vatandaşlara silah doğrultarak acımasızca saldırdığını kaydetti.

Kendi menfaatleri için başkalarının maşası olmayı marifet bilen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve onun iş birlikçilerinin, karşılarına ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplayamadığını işaret eden Yavuz, şöyle devam etti:

“Bu coğrafyada 1071’de başlayan kıyam ve dirilişimiz, bize bir Selçuklu, bir Osmanlı ve bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti bahşetmiş, İ’la-yi Kelimetullah’ı Viyana kapılarına kadar götürmüş ve birçok milletin İslam’la şereflenmesine vesile olmuştur. 1071’i, 1453’ü ve 1923’ü hazmedemeyenler, dün olduğu gibi bugün de birçok yol ve yöntemlerle milletimizin istiklaline ve istikbaline kastetmiş, zaman zaman doğrudan saldırmış, zaman zaman da çeşitli adlar altında, din kisvesi altında, etnik köken gibi birtakım yol ve yöntemlerle ülkemizde bir istikrarsızlık ortamı yaratma çabasında olmuşlardır. 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi bundan sonra da bu aziz millet, anayasa ve demokrasimizi askıya almak isteyen şer odaklarına ve onlara uşaklık eden hainlere asla prim vermeyecek, bu tür hain girişimlere ve tüm düşmanca saldırılara, her zaman aynı iman gücü ve vatan sevgisiyle karşı koyacaktır.”

Vali Yavuz, Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne, milletin birliğine, beraberliğine ve huzuruna yönelik yapılan bu alçakça girişimlerin hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını vurgulayarak, 15 Temmuz gecesi devletin bekası için canlarını feda ederek şehadet şerbeti içen aziz şehitleri rahmet, gazileri minnet, saygıdeğer ailelerini şükranla andı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.