Haber Gebze

Köy Yaşam Merkezleri, Köylerimizin Kalbi Olmaya Devam Ediyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Köy Yaşam Merkezleri, Köylerimizin Kalbi Olmaya Devam Ediyor
64 views
12 Ocak 2023 - 11:13
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Köy Yaşam Merkezleri, Köylerimizin Kalbi Olmaya Devam Ediyor

Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı ortaklığıyla gerçekleştirilen proje sayesinde kullanılmayan köy okulu binaları, Türkiye’nin dört bir yanında köylerin kalbi olacak yaşam merkezlerine dönüştürülmektedir. Anaokulu veya ilkokul olarak kullanılamayan okullar ise halk eğitimi merkezi olarak özellikle tarım ve hayvancılıkla ilgili köylülerin ihtiyaç duyduğu her türlü eğitimi sağlamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dönüştürülen 2000 köy yaşam merkezi, vatandaşların hizmetine sunularak yetişkinler; çocukları ve hatta torunlarıyla aynı eğitim çatısı altında buluşmakta, aynı zamanda eğer halk eğitimi merkezine ihtiyaç yoksa köyün durumuna ve fiziki koşullarına göre bir gençlik kampına dönüştürülerek çocukların gençlik kampında vakit geçirecekleri, köy ortamını teneffüs edecekleri bir mekâna dönüştürmeyle ilgili çalışmalar devam etmektedir.

Kocaeli Millî Eğitim Müdürlüğü olarak kapalı durumda olan köy okullarımızı Milli Eğitim Bakanlığının desteğiyle yaşam merkezleri haline dönüştürmeye ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın köylerin kalbi olan yaşam merkezlerinde sağlıklı bir şekilde eğitim görmelerini sağlamaya devam etmekteyiz

.

Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının desteği doğrultusunda Dilovası’ında 2, İzmit’te 5, Kandıra’da 5, Karamürsel’de 2, Gölcük’te 1, Kartepe’de 1, Başiskele’de 5 okul olmak üzere ilimizde 21 okul, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce köy yaşam merkezi olarak dönüştürülmüştür. 58 köy okulumuzun da köy yaşam merkezine dönüştürülmesi planlanmaktadır.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.