Haber Gebze

NURULLAH GENÇ GEBZE’DE BU DÜNYAYA NE GEREK VAR DİYECEK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
NURULLAH GENÇ GEBZE’DE BU DÜNYAYA NE GEREK VAR DİYECEK
268 views
22 Kasım 2022 - 19:07
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

NURULLAH GENÇ GEBZE’DE BU DÜNYAYA NE GEREK VAR DİYECEK

 

 

Gebze Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde Klasik Türk edebiyatının ünlü isimlerinden Şair – Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç, Bu Dünyaya Ne Gerek programıyla 23 Kasım Çarşamba günü saat 19:00’de Gebze Kültür Merkezi’nde Gebze halkıyla buluşacak. Gebze halkının programa büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

 

Nurullah Genç Kimdir?

Şair ve yazar. 9 Eylül 1960, Dikili / Horasan /Erzurum doğumlu. Aşağıtahir Hoca İlkokulu (1971), Horasan Ortaokulu (1975), Erzurum İmam-Hatip Lisesi (1979), Atatürk Üniversitesi İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi (1983) mezunu. Ertesi yıl aynı fakülteye asistan olarak girdi. Yüksek lisans tezi: “Motivasyonun Önemi ve Genel Olarak Motivasyon Teorileri” (1986). 1987’de yüksek lisansını, 1990 yılında doktora çalışmalarını tamamladı. 1984’ten itibaren görev yaptığı Atatürk Üniversitesi İİBF’de doçentliğe ve profesörlüğe yükseldi.

2003 yılında Kocaeli Üniversitesine geçti. Bu üniversitede İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı başkanı olarak görevine devam etti. Uzun yıllar  işletme yönetimi kapsamında pek çok kobiye ve büyük firmaya danışmanlık yapan ve eğitimler gerçekleştiren Genç, proje uygulama ve stratejik planlama alanlarında da hizmet verdi.

“Saat” başlıklı ilk şiiri 1980’de Nesil dergisinde çıktı. Diğer ürünlerini Yaşar Garip Koyuncu müstearını da kullanarak Aylık Dergi, Türk Edebiyatı, Kardelen, Güldeste, Kırağı, Palandöken, Mina, Gurbet, Hüner, Bu Meydan, Martı, Kalem ve Onur, İkindi Yazıları, Karçiçeği, Dolunay, Düşçınarı vd. dergilerde yayımladı. Tutkular Keder Oldu isimli romanı ile 1987 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Roman Teşvik Ödülünü; 1990 yılında Türkiye Diyanet Vakfının açmış olduğu Uluslararası Na’t-ı Şerif Yarışmasında Yağmur adlı şiiri ile “Büyük Ödül”ü kazandı. 1996 yılında Gençlik dergisi tarafından “Yılın Şairi” seçildi. 1998 yılında Tuzla ve İstanbul Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Gül Şiirleri Armağanında “Büyük Ödül”ü aldı. Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyetince Kültür Hizmet Ödülüyle ödüllendirildi. Hüznün Lâlesidir Dünya isimli eseriyle Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 1999 “Yılının Şairi” seçildi. Türkiye Yazarlar Birliği, ESAM, Eğitimciler Birliği Sendikası üyesidir.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.