Haber Gebze

Saadet Partisi ( SP )  Milli Görüş  Birikimini  Adeta  Eritti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Saadet Partisi ( SP )  Milli Görüş  Birikimini  Adeta  Eritti
Emrullah Akbulat( habergebze82@gmail.com )
635 views
02 Mart 2023 - 9:27
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Saadet Partisi ( SP )  Milli Görüş  Birikimini  Adeta  Eritti

Emrullah Akbulat

Milli Görüş;  1960 lı yılların sonuna doğru Rahmetli Erbakan Hoca liderliğinde siyasi yelpazede yerini aldı. İlk andan itibaren insanlarımız,  Milli Görüş’ün siyasetten öte kendi asli kimlik -kültürüyle buluşma olduğunu gördü, sahiplendi.

Aradan 60 yıla yakın bir zaman geçti. Onca yetişmiş kadro ve insanımızla bütünleşmiş Milli Görüşçüler 2011 de Erbakan Hocamızın vefatıyla adeta yetim kaldılar. Milli Görüş’ü temsil ettiği var sayılan Saadet Partisi(SP) maalesef ne kadroların, ne de birikimin üzerine bir şey koyamadı. Bırakın üzerine eklemeyi adeta var olanı eritmeye programlanmış gibi siyasi metod izlendi. Hele 6 + 1 Millet İttifakına dahil olması, Milli Görüş camiasında şaşkınlığa sebep oldu. Öyle ya, Milli Görüş’ün siyaset sahnesine çıkmasından itibaren olmadık iftiralarla Refah Partisi’nin kapatılmasına sebep olanlarla, hem de darbe şakşakçılarıyla kolkola girilmişti. Girilmek ne kelime, başörtüsüne, İmam Hatiplere saldıranlar; iltifatlar ve plaketlerle de ödüllendirilmişlerdi.

Evet, Milli Görüş toplumsal uzlaşmadır. Her düşünceye, inanca saygı gösterir. Siyasi yapısı da buna göre programlıdır. Dayatmaya, ayrıştırmaya, ötekileştirmeye asla pirim vermez. Oysa, Saadet Partisi ( SP ) nin dahil olduğu 6 + 1  Millet İttifakı  sadece Erdoğan düşmanlığı üzerine kurulmuş; Ülke ve Millet adına bir vaadi olmayan, taslak projesi bile kamuoyuna sunamayan kızgınlar topluluğudur.

Milli Görüş herkesi kucaklayan, toplumsal barışı önceleyen sağlam bir çizgi ister. Salt kuru Erdoğan düşmanlığı yerine yapılan doğru işlerin desteklenip, yanlışların yerine doğrusunun muhataplarına ve insanlarımıza anlatılması gerekiyordu. Olmadı, bu usul SP de sergilenemedi.

Rahmetli Erbakan Hocamız ( MSP ) CHP ile bir kere koalisyon Hükümeti kurdu, onda da 1974 Kıbrıs Barış Harekatının başarısı üzerine oturmak uğruna  CHP tarafının koalisyonu bozmasıyla  erken seçime gidilmişti. Bu gelişmeler üzerine CHP ile bir daha asla aynı çizgide veya noktada buluşulmadı. Bugün 6 + 1 li masaya dahil olmanın hiç bir mantıklı izahı yok. Hele hele Erdoğanın  Ak Partiden tart ettiği veya bir daha vekil – Belediye başkanı yapılmadığı için karşı cepheye koşan ya da parti kuranlarla omuz omuza vermek hiç etik değil.

Kendi çıkarları öncelikli kişilerle bu ülkeye faydalı olunmaz. Hele hele ABD merkezli Batıdan fonlandıkları aşikar olanlarla bu ülkeye asla hizmet edilemez. Bu ülkeye; Tam bağımsız, özgür, insanı, düşünceyi, inancı, asli kimlik – kültürü önceleyen düşünceyle yani Milli Görüşle hizmet olur. Maddi – manevi kalkınma bu kadrolarla gerçekleşir. Vesselam…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.