Haber Gebze

Şaşırmıyoruz; ABD Önce Savaş Gemisi Sonra Sahra Hastanesi Gönderdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şaşırmıyoruz; ABD Önce Savaş Gemisi Sonra Sahra Hastanesi Gönderdi
Emrullah Akbulat( habergebze82@gmail.com )
442 views
27 Şubat 2023 - 16:40
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
                                                       Şaşırmıyoruz; ABD Önce Savaş Gemisi Sonra Sahra Hastanesi Gönderdi

 

Emrullah Akbulat

Asrın felaketini yaşadığımız şu günlerde Depremin tabii (doğal) mi yoksa suni (teknolojik tetikleme) yollamı oluştuğu bilim insanlarınca ciddi ciddi, hatta, yüksek sesle konuşulduğu şu günlerde; ABD nin Adana İncirlik Üssüne 100 kişilik Sahra Hastanesi gönderdiği bilgisi paylaşıldı.

Türkiye; Dünyada yaşanan her afet sonrası hangi ülke olursa olsun yardım gönderdi. Karşılığını da bu afatta gördü. Yardım gönderdiği tüm ülkeler depremin ikinci gününden itibaren kurtarma ekipleri, tıbbi yardımlarıyla acımıza ortak oldular. Özellikle Müslüman ülkeler maddi – manevi yanımızda oldular.

Peki, ülkeler yardıma koşarken ABD + Batılı ülkeler ne yaptı.?!  Batılı ülkeler sessiz kaldılar. Çok sonra kurtarma ekipleriyle çalışmalara katıldılar.

ABD çok önemli, unutulmayacak bir şey yaptı: Depremi yaşadığımız bölgeye Savaş Gemisi gönderdi. Depremden 5 ( beş ) gün sonra yaşanan bu olay sadece askeri çevrelerde değil siyasi cenahtada tepkiyle karşılandı. Öyle ya, ABD nin yüzen hastaneleri yok muydu ? Neden kurtarma ekibi, tıbbi yardım değil de savaş gemisiyle, hemde uçak gemisiyle güya yardıma geliyordu.? Bunu hiç kimse iyi niyetle izah edemez. ABD nin bu tavrı ülkemize bu acılı ortamında art niyetin aleniyete vurulmasıdır, nezaketsizliktir. Hasmane tutumun göstergesidir.

Hakikaten deprem suni tetiklemeyle mi oluştu, yoksa, doğal bir depremmi bunu zaman içerisinde anlayacağız. Anlamamız gereken bir diğer önemli konu; ABD + Batılı müttefikler Türkiye’yi denetim ve takipte kararlılar. Depremin sebebini zamanla öğreneceğiz ama bildiğimiz, yaşadığımız bir gerçek var. Bu ülkede yaşanan ekonomik krizlerin, siyasi çıkmazların, akla gelen tüm olumsuzlukların tertipçileri ABD + Batılı müttefikleridir.

Darbe girişimleri, dolar oyunları, ekonomik ambargolar vb kendiliğinden olmuyor. Piyonları aracılığıyla Türkiye’yi denetimlerinde tutmaya çalışıyorlar. Gazeteci, yayıncı, yazar, şair, politikacı, hatta, bazı STK ların ABD + Batılılarca fonlandığı basın yayın organlarında isimleriyle paylaşılıyor.

Her şeye rağmen ABD + Batılı emperyalistlere ” DUR ” diyen, ” HAYIR ” diyen imanlı vatanseverler var oldukça; Hevesleri kursaklarında kalacak. Akif’in dediği gibi;

” Garb’ın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar;

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var. ”

İçimizde ki piyonlarıda, demir atlarıyla gözdağı vermeyen çalışan ağabeyleride bunu böylece bilsinler. Yaralarımızı tedavi ederiz, çok kısa sürede tekrar ayağa kalkarız. 100 kişilik sahra hastanesiyle sadece pansuman olursunuz. Vesselam…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.