Haber Gebze

Vali Yavuz, Dilovası Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Yavuz, Dilovası Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi
90 views
27 Ağustos 2022 - 7:28
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Yavuz, Dilovası Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

Vali Seddar Yavuz, Dilovası ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Dilovası Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Dilovası Kaymakamı Dr. Metin Kubilay, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, daire müdürleri, kurum yetkilileri ve mahalle muhtarları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan toplantıda İçişleri Bakanlığımızın Kadına Yönelik Şiddetle mücadelede 5 milyon erkeğe farkındalık eğitimleri verilmesine ilişkin talimatı kapsamında Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Tuğba Uğur tarafından ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ konulu sunum gerçekleştirildi.
Sunumun ardından konuşmalarını yapan Vali Yavuz: “Değerli katılımcılar, muhtar arkadaşlarım sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Belli periyotlarla il müdürlerimizle birlikte ilçelerimize geliyor, ilçe yöneticilerimizle ve muhtarlarımızla toplanıyor, sorunlarımızı, ihtiyaçlarımızı istişare ediyor ve hep beraber bunları çözmeye gayret ediyoruz.”
Demokratik Hakların Sonuna Kadar Kullanıldığı Bir Türkiye’ye Doğru Evirildik
Vali Yavuz, Hükümetimiz tarafından desteklenen faaliyetlere ilişkin yaptığı açıklamalarında şunları kaydetti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın çok üzerinde durduğu eğitim, sağlık özellikle de sosyal hizmet ve sosyal yardım konularında faaliyetleri yoğun bir şekilde yürütüyoruz. Bu çalışmalarımız içerisinde özellikle fiyat artışlarından kaynaklı sorunların da giderilmesi için hep beraber ortak bir şekilde çaba sarf ediyoruz. Herkesin huzur ve güven içerisinde yaşaması, can ve mal emniyetinin sağlanması için de burada çok kıymetli İl Emniyet Müdürümüz, İl Jandarma Komutanımız, il ve ilçedeki güvenlik birimlerimiz yoğun bir çaba sarf ediyor. Bu çalışmaları yaparken buyuran emreden devletten hesap veren devlete, kutsal devletten kutsal vatandaşa, dolayısıyla bireysel hak ve özgürlüklerin ortaya çıktığı, demokratik haklarının sonuna kadar kullanıldığı bir Türkiye’ye doğru evirildik.”
Vatandaşımızın Derdiyle Dertlenelim
Barış ve huzur içerisine yaşamak istiyoruz diyen Vali Yavuz:  “Onurlu, haysiyetli bir millet olarak yolumuza devam etmek, kendi değerlerimizle, inançlarımızla yaşamak ve bunları yaparken de bilim, sanayi ve teknolojiyi de yakalamak istiyoruz. Birbirlerine zıt şeyler değil bunlar. Bu yüzden bütün bu anlattıklarımızı hizmetlerimize de yansıtmalıyız.
Vatandaşlarımızı korumalı, onların hizmetlerini yerine getirmeli ve bütün bu anlattıklarımızı hayatımıza yansıtmalıyız. Bir vatandaşımız geldiğinde onun derdini kendi derdimiz gibi görmeliyiz. Onun herhangi bir ıstırabı olduğunda kendi ıstırabımız gibi kabul etmeliyiz. Hele hele kamuda çalışıyorsak bin kat daha dikkat etmeliyiz. Çünkü bu emanettir, bize verilen Allah’ın emanetidir. Çünkü Rabbimiz bize bir lütufta bulunmuş İl müdürü, İlçe müdürü, kaymakam, muhtar, vali gibi burada herkesin bir görevi var. O yüzden bu lütfu en güzel şekilde değerlendirmek, şükretmek gerekiyor. Nasıl şükredeceğiz? Makamın şükrü gereğini yapmakla olur. Görev tanımınız neyse en iyisini yapmaktır, kimseyi kapıdan çevirmemektir, baştan savmamaktır, onun derdiyle dertlenmektir, böbürlenmemektir tam aksine tevazu kanatlarını daha çok eğmektir, daha çok yaymaktır, kimsenin gönlünü kırmak değildir aksine daha babacan tavır sergilemektir. Bütün bu anlayışı ortaya koymak aslında bizim medeniyetimizin en önemli hususlarındandır. Bu bağlamda buraya gelerek katılım sağladığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Allah’a emanet olun.” dedi.
Konuşmaların ardından muhtarlarımızın ihtiyaç ve sorunlarının ele alındığı ve yapılması gerekenler noktasında istişarelerin yapıldığı toplantıda; Vali Yavuz, gereğinin yapılması ve takip edilmesi hususunda orada hazır bulunan kurum müdür ve yetkililerine talimat verdi.
Muhtarlarımıza Teşekkür Belgesi Verildi
Gayretli çalışmaları ve birçok alanda verdikleri hizmetlerden ötürü muhtarlarımıza tek tek Teşekkür Belgelerini veren Vali Yavuz, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.