Haber Gebze

Vali Yavuz, Din Görevlileri ve Kuran Kursu Öğreticileriyle Bir Araya Geldi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Yavuz, Din Görevlileri ve Kuran Kursu Öğreticileriyle Bir Araya Geldi
39 views
20 Ocak 2023 - 11:09
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Seddar Yavuz bugün İzmit İlçe Müftülüğüne bağlı görev yapan Din Görevlileri ve Kuran Kursu Öğreticileriyle bir araya gelerek yapılan hizmetlere ilişkin istişarelerde bulundular.

Açıklama yok.
Sabah ilk buluşmasını Din Görevlileri ile gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz öğleden sonra da Kuran Kursu Öğreticiliği yapan Hocalarımızla bir araya gelerek dini eğitim, verilen hizmetler ve yapılan çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.
İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya’nın da eşlik ettiği ve Fevziye Camii İmamı Faruk Çoban’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantı İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı ve İl Müftüsü Sinan Cihan açılış ve teşekkür konuşmaları gerçekleştirdiler.
Selamlama ile konuşmalarına başlayan ve 2023 yılının ilimiz, ülkemiz ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni eden Vali Yavuz: “Manevi dünyamızı aydınlatan, bize doğru ve yanlışı anlatarak yol gösteren Din Görevlilerimiz çok önemli hizmetler yürütmektedirler. Her bir insanımızın Din eğitimi alması için gayretle çalışacağız.” dedi.
Kuran Kursu Öğreticiliği yapan Hocalarımızla da bir araya gelen Vali Yavuz; “ ‘Sizin en hayırlınız, Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir.’ diye buyuran Hz. Peygamberimiz siz kıymetli hocalarımızın gerçekten ne kadar önemli bir hizmeti yerine getirdiğinizi açıkça belirtmektedir. Ne mutlu sizlere ki bu Hadis-i Şerife mazhar oluyorsunuz. Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin. Ailenizle huzurlu sağlıklı bir ömür diliyorum. Allah’a emanet olun.” ifadelerini kullandı.
Bir ihtiyaç ve sıkıntıları olduğunda ya da üretilecek her hangi bir proje konusunda elinden gelen ne varsa gerekli yardım ve desteği sağlayacağını belirten Vali Yavuz, bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür etti.
Açıklama yok.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.